Pielęgnacja 100% naturalnymi kokonami jedwabnika? Dlaczego warto?

Kokony jedwabnika

Czy wiesz, że kokony jedwabnika nie są wykorzystywane tylko do produkcji jedwabiu, ale mają również szerokie zastosowanie w kosmetyce?

Zacznijmy jednak od krótkiej historii jedwabiu.

Mówi się, że historia jedwabiu sięga aż 6 tysięcy lat p.n.e., a swoje początki miała w Indiach. Później znaleziska archeologiczne wykazały, że jedwab był również wykorzystywany w starożytnych Chinach. Dodatkowo w Chinach produkcję jedwabiu, jak i hodowlę jedwabników objęto tajemnicą, której zdrada mogła doprowadzić nawet do wyroku śmierci. Chinom udało się strzec tajemnicy przez około 2000 lat, jednak później Japonia odkryła tę tajemnicę i rozpoczęła produkcję jedwabiu na taką skalę, że ostatecznie wyprzedziła Chiny pod koniec XIX w. Oto krótka historia jedwabiu z pominięciem kilku legend.

Zanim powstanie kokon.

Czas na odrobinę biologii. W pierwszym etapie dochodzi do zapłodnienia ćmy, która potrafi wykluć około 500 jaj. Wylęg może trwać do około 8 dni. Następnie z jaj powstają gąsienice, które przez prawie miesiąc nieustannie żywią się liśćmi morwy. W ciągu tego czasu ich waga zwiększa się prawie 10 000 razy. Następnie gąsienica przestaje jeść i zaczyna pleść kokon. Po spędzeniu w kokonie 10-14 dni wydostaje się ćma, która następnie się rozmnaża i w ciągu 5-10 dni umiera. I w ten sposób zatacza się “jedwabne” koło. To całkowicie naturalny proces.

Jeśli nie przeraża Cię noszenie jedwabnych ubrań, to używanie kokonów jedwabnika do codziennej pielęgnacji nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Jedwab to pewnego rodzaju luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić, natomiast kokony jedwabnika do pielęgnacji twarzy to luksus, który może zagościć w każdym domowym spa.

Dlaczego kokony jedwabnika powinny być wykorzystywane do pielęgnacji twarzy?

Pierwszym i podstawowym zadaniem kokonu jest dokładne nawilżenie skóry. Głównym składnikiem kokonów jest fibroina. To właśnie ona potrafi wiązać w skórze wodę, dzięki czemu zapobiega wysuszenia naskórka. Fibroina to białko bogate w aminokwasy, które korzystnie wpływają na stan skóry. Dzięki fibroinie skóra staje się jędrna i elastyczna. Drugim bardzo ważnym składnikiem jest serycyna, tak zwany klej jedwabny, który zmniejsza utratę wody przez skórę oraz tworzy na niej warstwę ochronną. Serycyna odpowiada za wygładzenie i ochronę skóry. To jednak nie jedyne korzyści stosowania kokonów jedwabnika w pielęgnacji twarzy. Dzięki temu, że kokonem wykonuje się masaż twarzy, w skórze poprawia się ukrwienie, co korzystnie wpływa na koloryt. To nadal nie wszystko… Już na początku zauważysz, że kokon doskonale oczyszcza skórę twarzy, delikatnie usuwa martwy naskórek, a to sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka. Stosowanie kokonów potrafi wygładzać drobne zmarszczki, niweluje zaczerwienienia, gdyż serycyna działa również antybakteryjnie i co najważniejsze kokony mogą być stosowane na każdym rodzaju skóry, nawet na bardzo wrażliwej. Trzeba pamiętać jednak, że kokonem wykonujemy delikatny masaż, niewskazane jest mocne pocieranie skóry.

Jeśli jeszcze nie przekonały Cię te wszystkie korzyści, to odsyłamy do strony, gdzie znajdują się informacje, iż pewna Brytyjka przed stosowaniem kokonów jedwabnika, zbadała stan swojej skóry w Londyńskim Centrum Dermatologii i po miesięcznej kuracji kokonami ponownie wróciła na badanie. Okazało się, że stan jej skóry poprawił się aż o 20% w tak krótkim czasie.

Nadal nie wierzysz? Wypróbuj na własnej skórze! Ten luksus może zagościć również w Twoim domu.

Zaleca się stosowanie kokonów jedwabnika przez miesiąc, dopiero taka kuracja może dawać widoczne na twarzy efekty.

Nasze kokony jedwabnika pochodzą z zaufanego źródła.

Podsumowując. Kokony jedwabnika nawilżają, regenerują, oczyszczają, ochraniają, ujędrniają i uelastyczniają, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia, wyrównują koloryt, pobudzają krążenie w skórze, wygładzają.

To tylko 4 minuty masażu dziennie, a efekty pozostaną na znacznie dłużej!

Aby kupić kokony, kliknij tutaj – kokony jedwabnika.