Azjatycka pielęgnacja twarzy – demakijaż i oczyszczanie

Azjatycka pielęgnacja twarzy - demakijaż i oczyszczanie

Nie od dziś wiadomo, że demakijaż i oczyszczanie twarzy, to jeden z najważniejszych elementów jej pielęgnacji i również jeden z filarów azjatyckiej pielęgnacji. Dlaczego oczyszczanie jest tak ważne i jak prawidłowo powinno się oczyszczać skórę według azjatyckiego rytuału? Jakie azjatyckie kosmetyki do demakijażu dobrać?

Etap pierwszy – oczyszczanie

Oczyszczanie jest podstawą azjatyckiego rytuału pielęgnacji twarzy. Tego etapu nie wolno pomijać i choć każdej z nas zdarzyło się pójść spać w makijażu, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę jak negatywnie może wpłynąć to na naszą cerę. Wszelkie zanieczyszczenia zgromadzone na twarzy w ciągu dnia, mogą powodować zatykanie porów oraz powstawanie większej ilości wyprysków. To jednak nie wszystko – na skórze pojawiają się również wolne rodniki, które potrafią uszkodzić, a nawet zabić komórki skóry. Jeśli nie będziemy skutecznie pozbywać się tych zanieczyszczeń oraz wolnych rodników, to sprawimy, że nasza skóra stanie się mniej elastyczna i sprężysta.

Jakie kosmetyki azjatyckie najlepiej sprawdzą się w pierwszym etapie rytuału azjatyckiej pielęgnacji?

Trzeba pamiętać, że azjatycka pielęgnacja opiera się na dwuetapowym oczyszczaniu skóry twarzy.
W pierwszej kolejności zaczynamy od demakijażu oczu i ust przy pomocy azjatyckich kosmetyków. Na gazik nakładamy produkt do demakijażu, następnie przykładamy do powieki i czekamy kilka sekund, aż kosmetyk zaprzyjaźni się z makijażem. Pamiętajmy, że nie należy energicznie pocierać oka, gdyż skóra w tym miejscu jest najdelikatniejsza na całej twarzy. Pocieranie może podrażniać skórę oraz przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Najlepsze kosmetyki azjatyckie do demakijażu powinny być stworzone na bazie olejów, aby maksymalnie ułatwić pozbycie się makijażu.

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry twarzy za pomocą naturalnego olejku. Spróbuj wprowadzić ten krok do swojego codziennej rutyny, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś. Jak wiadomo, oleje dobrze ze sobą współgrają. Co to oznacza? Twoja skóra produkuje sebum, które przy pomocy olejku zostanie łatwiej usunięte z twarzy wraz z zanieczyszczeniami. Do tego etapu możesz użyć naszych naturalnych olejówkokosowego lub olejku z dzikiej róży oraz drzewa herbacianego.

Podczas tego etapu możesz delikatnie rozrobić olejek z wodą, dzięki czemu powstanie emulsja. Nałóż emulsję na twarz i wykonaj masaż okrągłymi ruchami, aby pobudzić naczynia krwionośne do pracy. Masaż sprawi, że Twoja skóra nabierze zdrowego kolorytu oraz stanie się bardziej sprężysta. Opłucz twarz ciepłą wodą i przejdź do następnego kroku.

Drugi etap oparty jest na oczyszczaniu skóry przy pomocy kosmetyku azjatyckiego na bazie wody. Ten etap z pewnością jest Ci bardziej znany. Do kosmetyków na bazie wody należą: azjatyckie żele do mycia twarzy, azjatyckie pianki do twarzy czy też azjatyckie mleczko. W naszym sklepie znajdziesz również naturalne serum do mycia twarzy z szałwii.

W tym kroku wystarczy umyć twarz przy pomocy jednego z powyższych produktów, a następnie opłukać ją wodą. Dzięki temu jeszcze dokładniej oczyścisz twarz oraz pozbędziesz się z niej kurzu, potu i pozostałych zanieczyszczeń.

Choć wydaje się, że dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy zajmuje dużo czasu, to wbrew pozorom wcale tak nie jest. To tylko kwestia przyzwyczajenia oraz zmiany pewnych nawyków. Drogie Panie, nie bójcie się próbować nowego, Wasza skóra Wam za to podziękuje!